- ب ب +

وزیر فرهنگ: هنرمندان پیشتاز امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند، گفت: خوشبختانه هنرمندان بخوبی به این موضوع واقف هستند که کشور عزیزمان امروزه بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی نیاز دارد.

به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت که در شهر مقدس مشهد برگزار شد، با ابلاغ سلام رییس جمهور به نقش تاثیرگذار مسئولین و هنرمندان در آگاهی بخشی جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر از نقش تعیین کننده ای در آگاهی بخشی و تزریق امید و نشاط در جامعه برخوردار هستند که با اقدامات خود می توانند به ایجاد آرامش و وحدت ملی در جامعه کمک بسیاری کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند زیرا به خوبی می دانند که کشور عزیزمان بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی  نیاز دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خادمی اهالی فرهنگ و هنر افتخار می کنند، گفت: منافع ملی ایران عزیز در گرو انسجام و وحدت است و نباید اجازه دهیم، کوچکترین خدشه ای به انسجام ملی وارد شود از سوی دیگر هنرمندان همواره آموزگاران مردم در وطن دوستی و شکل گیری اتحاد ملی بوده اند و انشالله این مسیر را در کنار هم طی خواهیم کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امنیت کشور براحتی به دست نیامده است، خاطرنشان کرد: علی رغم سپری کردن برخی آشوب ها باید با قاطعیت گفت، ایران عزیز ما نقطه آرامش و ثبات منطقه به شمار می‌رود بطوری که قدرت های بزرگ دنیا چاره ای جز تسلیم در مقابل عظمت ایران ندارند.

 اسماعیلی در پایان یادآور شد: درگذشت غم‌انگیز دختر عزیز و کُرد کشور همه را متاثر کرد و شخص رئیس جمهور از روز اول این اتفاق با آنکه در سفر خارج از کشور بود، شخصا دستور پیگیری این موضوع را ابلاغ کرد و حتی بلافاصله پس از بازگشت به ایران با پدر مرحومه تماس گرفت اما عده‌ای در کنار رسانه های معاند و دروغ پرداز، این موضوع را بهانه‌ای برای ایجاد التهاب در جامعه کردند که با هشیاری اقشار مختلف مردم توطئه های دشمنان قسم خورده ملت ایران خنثی شده است. 

 هنرمندان پیشکسوت در بیانیه ای بر حفظ امنیت کشور و وحدت و یکپارچگی ملی تاکید کردند 

همچنین در پایان این مراسم که با حضور ۱۳۷ نفر از پیشکسوتان عرصه های مختلف هنری برگزار شد، بیانیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت با تاکید بر حفظ امنیت ملی و ایجاد همگرایی، انسجام و وحدت ملی در شرایط کنونی قرائت شد.

 هنرمندان پیشکسوت عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت کشور در بخشی از این بیانیه بر سخنان اخیر رییس جمهور در خصوص نگاه مثبت مسئولین به نقدها برای اصلاح امور، دایر کردن مراکزی برای گفت و گو، نقد و حتی اعتراض به برخی مشکلات و روش اجرای برخی قوانین و بر حفظ امنیت ملی، حریم و حرمت پرچم و وحدت و یکپارچگی ملی تاکید کردند.

این هنرمندان‌ در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به شأن و جایگاه رفیع هنرمندان پیشکسوت، خواستار اقدامات لازم برای ارتقای موسسه هنرمندان پیشکسوت به بنیاد ملی شدند، همچنین پیگیری تحقق وعده های رئیس جمهور در ضیافت افطاری با هنرمندان و توجه بیشتر سازمان ها و نهادهای مختلف فرهنگی و هنری به توسعه موسسه هنرمندان پیشکسوت از دیگر خواسته های هنرمندان در این بیانیه بود.

گفتنی است، چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت شب گذشته یکشنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و با تجلیل از خانواده هنرمندان درگذشته صادق صندوقی، حسن مهری، کریم اکبری مبارکه و تورج شعبانخانی در مشهد مقدس برگزار شد.

پایان پیام/