- ب ب +

بیانیه بنیاد حفظ آثار/ انقلاب اسلامی احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) در عصر جاهلیت مدرن است

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با گرامیداشت چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ حضور پرشور و باشکوه ملت ایران در آیین گرامیداشت دهه مبارک فجر را مایه اقتدار انقلاب، نظام و میهن اسلامی دانست.

 


به نقل از خبرگزاری فارس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ حضور پرشور و باشکوه ملت ایران در آئین گرامیداشت دهه مبارک فجر و به ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن را مایه اقتدار انقلاب، نظام و میهن اسلامی و موجب یاس، استیصال و ناامیدی جبهه دشمنان ایران عزیز دانست.

در ابتدای این بیانیه آمده است:

چهل و چهارمین سالگرد طلوع ‌فجر انقلاب‌‌ اسلامی، یادآور حماسه شکوهمند ملتی است که تحت زعامت حضرت امام خمینی (ره) احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) در عصر جاهلیت مدرن، تمدن نوین اسلامی را بنا کرد و نویدبخش آینده‌ای درخشان شد که بر تارک آن، حاکمیت مستضعفین و نابودی مستکبرین و تشکیل حکومت عدالت گستر مهدوی نقش بسته است.

این بیانیه می‌افزاید:

وقوع پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت پایان بخش دوره‌ انحطاط تاریخی ایران در سلسله شاهنشاهی بویژه قاجار و پهلوی بود که به ایجاد نظام مردم‌سالاری دینی و مستقل از قدرت‌های بیگانه انجامید و با هوشمندی و دورنگری رهبری خود با تکیه بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های درونی و ایرانی مسیر اقتدار و پیشرفت بدون تکیه بر بیگانه را برگزید.

این بیانیه با برشماری تحولات، دستاوردها و پیامدهای انقلاب اسلامی طی ۴۴ سال گذشته خاطر نشان کرده است: ایران اسلامی به رغم خباثت‌های دشمن و قصور داخلی به موفقیت‌های چشمگیر و افتخار آمیزی دست یافته؛ استقلال کامل سیاسی، ایجاد امنیت با پیشرفت‌های عظیم در حوزه دفاعی و نظامی، شتاب پیشرفت علمی در شرایط تحریم، توسعه چشمگیر زیرساخت‌ها، تاب‌آوری اقتصاد در مقابل تحریم‌های بی‌سابقه، اعتماد میان مردم و حاکمیت، احیای روح عزت ملی در مردم، پیشرفت و حرکت رو به جلو در عدالت آموزشی و... تنها بخش کوچکی از مصادیق تحولات ۴۴ سال اخیر است.

این بیانیه ماندگاری انقلاب اسلامی و پیش روندگی نظام و ملت ایران در محیط پرفتنه و آشوب امروز و جنگ ترکیبی و شناختی دشمن را مرهون بصیرت، هوشمندی، روحیه انقلابی‌گری، مقاومت و استکبارستیزی ملت ایران قلمداد و تصریح کرده است:
درخشش امروز ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، دفاعی و ... مدیون راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، بیداری و اتحاد ملت، فداکاری نیروهای مسلح و مدافعان استقلال، امنیت و آرامش کشور و حماسه آفرینی‌های تاریخ ساز شهیدانی است که طی این مدت  سلحشورانه پای انقلاب و اقتدار نظام مقدس اسلامی ایران ایستاده و ایثارگرانه پرتوافکنی انوار روشنی‌بخش انقلاب را تا دورترین نقاط جهان سبب شده‌اند.

این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد، نام، خاطره و آرمان‌های متعالی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان همیشه جاوید انقلاب اسلامی دفاع مقدس و مدافعان حرم و شهدای عرصه‌های دفاع از امنیت پایدار و خدمت‌رسانی به مردم و دعوت از اقشار و آحاد مختلف ملت قهرمان و فهیم ایران اسلامی در آئین گرامیداشت دهه مبارک فجر و راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ تصریح کرده است.

در شرایطی که دشمنان انقلاب و نظام اسلامی با عصبانیت و سرافکندگی ناشی از شکست فتنه  آشوب و تجزیه‌طلبی اخیر، جنگ ترکیبی را در ابعاد پیچیده‌تر و فریبنده‌تری دنبال می‌کنند، تأسی به رهنمودهای رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی و وصیت شهدای والامقام مهم‌ترین راه غلبه و پیروزی بر دشمن در این میدان، جهاد تبیین و بصیرت و شناخت نسبت به توطئه‌های بدخواهان انقلاب اسلامی و ایران قوی و مقتدر است که به فضل الهی با نقش آفرینی نسل جوان و آینده‌ساز کشور، دستگاه‌ها و نهادهای مسئول به خصوص رسانه ملی و دیگر مجاهدان حوزه رسانه محقق خواهد شد.

پایان پیام/