شماره صفحه از 25   »

۱ امروز، روزِ کار است! (حدیث روز)
۲ وارونه‌‌نمایی واقعیت/ رسانه‌ها چطور دروغ را حقیقت جلوه می‌دهند
روزهای اخیر اخبار بسیار زیادی منتشرشده و هرکدام به نحوی برای هدایت افکار عمومی تلاش کرده است، اخباری که گاه بهره کمی از حقیقت داشته و تنها احساسات مردمی را هدف قرار داده‌اند.
۳ جلوه عاشورای حسینی در ارسباران
نمایشگاه گروهی نقاشی و خوشنویسی با عنوان «عاشورای حسینی» شامل ۳۵ اثر از آثار هنرمندان حوزه تجسمی سراسر کشور با مشارکت کانون‌های خدمت رضوی منطقه ٣ در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می‌شود.
۴ وزیر فرهنگ: هنرمندان پیشتاز امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند
محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند، گفت: خوشبختانه هنرمندان بخوبی به این موضوع واقف هستند که کشور عزیزمان امروزه بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی نیاز دارد.
۵ هنرمند بدون توجه به‌صف آرایی دشمن نمی‌تواند نقش‌آفرین باشد
علیرضا استرابی هنرمند عکاس گفت: هنرمند اگر در بزنگاه‌های مختلف بدون توجه به اقتضائات جامعه و صف‌آرایی دشمنان برای ضربه زدن به ایران اسلامی، نقش‌آفرین باشند، نمی‌توانند رسالت واقعی هنر و هنرمند را به‌خوبی به انجام برساند.
۶ روایت روزنامه‌نگار انگلیسی از جنگ آنلاین پنتاگون علیه ایران/«از کلیک روی یک دکمه در آمریکا تا خشونت در خیابان‌های تهران»
یک روزنامه نگار تحقیقی انگلیسی با تحقیق و تجزیه و تحلیل اتفاقات اخیر در ایران می‌نویسد: «از کلیک یک دکمه در آمریکا تا خشونت در خیابان‌های تهران، اعتراض‌های اخیر در ایران از خارج تحریک و مهندسی شده است»
۷ حقوق بشر کلاهبرداری نظام سلطه برای دیگر ملت‌هاست/ وظیفه سنگین اساتید برای تبیین واقعیت‌ها
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: موضوع جنگ و درگیری به قدمت تاریخ بشریت است و جنگ ۸ ساله در ایران دارای ویژگی های منحصر بفردی است که جنبه های معرفتی و معنوی بسیاری در آن وجود دارد.
۸ چه کسانی امام زمان(عج) را اذیت می کنند
حجت الاسلام فلاح گفت: ما در نسبت سنجی خود با امام زمان(عج) نیازمند ارزیابی رفتاری هستیم، زیرا با ورود به حوزه علمیه منسوب به امام زمان(عج) شدیم.
۹ روایت رهبر انقلاب از پشت پرده حوادث اخیر و ظلم به ملت ایران + فیلم
روایت رهبر انقلاب از پشت پرده حوادث اخیر و ظلم به ملت ایران
۱۰ میثم مطیعی از عاقبت وطن فروشان گفت
میثم مطیعی مداح سرشناس کشورمان با انتشار توئیتی در فضای مجازی از عاقبت وطن‌فروشان گفت.
۱۱ بیانیه بیش از ۲ میلیون مسجدی: هدف دشمن ایجاد شکاف‌های مذهبی و قومیتی است
اعضای کانون‌های مساجد و ائمه جماعات مساجد کشور ضمن محکومیت توطئه دشمنان در وقایع اخیر، در بیانیه‌ای مشترک عنوان کردند: امروز رمز پیروزی اتحاد، همدلی و تبعیت محض از فرامین ولایت است؛ هدف دشمن ایجاد شکاف‌های مذهبی و قومیتی است.
۱۲ ۶۰۰ نفر از اهالی فرهنگ: تکه‌تکه کردن ایران خوابی است از گرگ‌صفتان که هرگز تعبیر نمی‌شود
بیش از ۶۰۰ نفر از اهالی کتاب، فرهنگ و رسانه در بیانیه‌ای درخصوص حوادث اخیر اعلام کردند: تکه‌تکه‌کردن ایران عزیز، خوابی است از گروهک‌های گرگ‌صفت و مزدوران استکبار جهانی که هرگز تعبیر نخواهد شد.
۱۳ «رویداد ملی زندگی» رونمایی شد/حریزاوی: فتنه ۱۴۰۱ تغییر رویکرد دشمن از مسائل سیاسی به اجتماعی است
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید براینکه دشمن در مقابل جریان جهانی نوجوانان ایرانی در جنبش فرهنگی «سلام فرمانده» قرار گرفته است، گفت: فتنه ۱۴۰۱ تغییر رویکرد دشمن از مسائل سیاسی به اجتماعی است.
۱۴ آیت‌الله جاودان: تغییر سرنوشت ایران، رویا و خیالی خام است
آیت‌الله محمدعلی جاودان از اساتید اخلاق کشورمان در پی اتفاقات و آشوب‌های اخیر رخ داده در کشور بیانیه‌ای صادر کرد و نوشت: اینکه بتوانید سرنوشت ایران را تغییر دهید، رویا و خیال خام است. زنده باد اسلام و تشیع، زنده باد ایران اسلامی.
۱۵ غزل علی محمد مودب در استقبال از بیانات امروز رهبر معظم انقلاب
شعر علی محمد مودب، شاعر کشورمان درخصوص وقایع روزهای گذشته کشور همزمان با بیانات رهبر انقلاب، منتشر شد.
۱۶ احکام شرعی | تربیت دینی فرزندان
رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «تربیت دینی فرزندان» پاسخ گفتند.
۱۷ پاسخ به یک شبهه درباره حجاب
حجت الاسلام احمد عبداللهی نژاد، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در فضای مجازی به یکی از شبهات پیرامون حجاب پاسخ داد.
۱۸ تاریخ این روزها را چگونه خواهد نوشت؟!
چگونه خواهند نوشت، همان هایی که مرگ یک دختر را در شرایطی کاملا اتفاقی مستمسک به آشوب کشاندن یک کشور کردند؛ در مقابل برای کشته شدن ۳۰ دختر جوان و معصوم افغانستانی که با هزار امید و آرزو برای ساختن آینده‌ای بهتر به کلاس رفته‌ بودند؛ حتی یک هشتگ فعال نکردند که هیچ، حتی یک پیام نگذاشتند، اصلا نشنیدند و اگر هم شنیدند کک شان نگزید و به سادگی از کنارش گذشتند، چرا؟!
۱۹ مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح با حضور فرمانده کل قوا
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح در سخنان مهمی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی امریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است. مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.
۲۰ وظایف برادر! (حدیث روز)
۲۱ تا خویشتن را از نو بزایانند؛ در شباهت دادائیست‌ها به ملای روم
مولوی کارش برانداختن و نابود کردن و از نو ساختن انسان است. آثارش کارخانه آدم سازی است. داداییست‌ها نیز در هدف ریشخند و نابودی فرهنگ و تمدن مضمحلی که باعث جنگ شده بود، به مولانا شبیه‌اند.
۲۲ استاد دانشگاه تربیت مدرس: تجزیه ایران نقشه قدیمی دشمن است که هرگز به آن نمی‌رسد
استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: مسأله تجزیه ایران که در فکر دشمنان است یک نقشه قدیمی است، دشمن از هر بهانه‌ای برای ضربه زدن به نظام و هدفشان سواستفاده می‌کنند.
۲۳ رئیس انجمن قلم: ایرانِ مقتدر به کشورهای کوچک بخش‌پذیر نیست
رئیس انجمن قلم گفت: این برنامه دشمنان ایران است که ایران مقتدر را بشکنند و تجزیه کنند تا کشورهای کوچک و وابسته بسازند. در حالی که ایرانِ مقتدر به کشورهای کوچک بخش‌پذیر نیست
۲۴ احمد شاکری: نیت فتنه‌جویان فقط پاره پاره شدن ایران است
احمد شاکری، نویسنده و منتقد ادبی گفت: مشخص شد که خواسته آنها نه مسأله حجاب یا راهکارهای اعمال قانون درباره هنجارشکنان که سوق دادن جامعه به سمت اغتشاش، جنگ داخلی و در نهایت، پاره پاره شدن ایران اسلامی است.
۲۵ عدالت اجتماعی اسلامی در کلام امام موسی صدر
امام موسی صدر می‌گوید: اسلام ایمان بدون عدالت را به رسمیت نمی‌شناسد. زیرا وجود عدالت در اسلام مساوی است با وجود ایمان و ایمان بدون کوشش انسان در راه تحقق عدالت اصالتی ندارد.
۲۶ سالروز شهادت دختری که عاشورا را با شعر نقل کرد
سکینه در واقعه کربلا حضور داشته است. در روز عاشورا، امام حسین(ع) برای آخرین وداع، از میدان جنگ به سوی اهل بیت خود بازگشت و با آنان وداع کرد. سپس نزد دختر خود سکینه رفت که می‌گریست. امام حسین(ع) او را به صبوری دعوت کرد.
۲۷ بی‌آزار تهرانی از کسانی می‌گوید که می‌ایستند ببینند تکلیف فتنه چه می‌شود+فیلم
حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی گفت: چه اتفاقی رخ داد که جمعی جرأت پیدا کردند تا امام حسین(ع) را به شهادت برسانند؟ امتی که به تماشا ایستادند و به ایشان گفتند لامعک و لاعلیک یعنی با تو نیستیم، اما دشمن تو هم نیستیم.
۲۸ همایش ملی منطق بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور برگزار می‌شود
همایش ملی منطق بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور توسط پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی شنبه ۲۳ مهرماه جاری در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.
۲۹ نقشه‌های آقای «لوئیس» برای تجزیه‌طلبی!
مهم‌ترین نظریه تجزیه ایران در دوران معاصر، کار یک مورخ یهودی انگلیسی است که او را یکی از بزرگ‌ترین مورخان تاریخ می‌دانند؛ کسی که پدر نقشه‌های تجزیه ایران است و نامش «برنارد لوئیس» است.
۳۰ میرباقری: جنگ امروز علیه ایران رسانه‌ای است؛ آن‌هم در فضای مجازی که دست غرب است
آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری گفت: دنیای مجازی و ارتباط لسانی که مدیریتش دست غرب است، ولو به شما هم اجازه حضور بدهند، مادامی که مدیریتش در دست آنها باشد، محیط نجوای شیطان است.
۳۱ مریم برادران: قلب ما برای ذره ذره این خاک می‌تپد و حفظ مرزهای ایران قابل معامله نیست
مریم برادران در یادداشتی به بررسی ریشه‌های تجزیه‌طلبی پرداخت و نوشت: قلب بسیاری از ما برای ذره ذره این خاک می‌تپد. اما فراموش نکنیم حفظ این خاک فقط با اقتدار دولت ممکن نخواهد شد، بلکه اعتماد عمومی، وحدت و دلگرمی مردمی عامل اصلی امنیت و حفظ انسجام بوده و هست.
۳۲ فخرزاده: پروژه تجزیه از آخرین روش‌ها برای نابودی ایران است
پژوهشگر حوزه تاریخ انقلاب گفت: ایران مهار نشدنی باید به وسیله دیگری مهار شود به طوری که دیگر نتواند روی پای خود بایستد. غرب عملا به این نتیجه رسیده است که تنها راه مقابله با ایران پس از ناکامی‌ در عرصه‌های دیگر «تجزیه» ایران است.
۳۳ نگاه مهرآمیز خداوند! (حدیث روز)
۳۴ فضلای حوزه و مجتهدین اطلاع کاملی از مقام علمی رهبر انقلاب ندارند/ داستان آیت‌الله‌ خامنه‌ای مانند داستان آیت الله بروجردی است
حدود ۱۰ سال قبل رفتم در درس فقه آیت الله خامنه‌ای شرکت کردم ببینم مقام علمی ایشان چقدر است در آن زمان مباحث خارج فقه قصاص کتاب جواهر را تدریس می کردند دیدم بقدری به مبانی فقهی کتاب جواهر که بزرگترین کتاب فقه استدلالی است مسلط هستند که خودم تعجب می کردم زیرا فهم مبانی علمی صاحب‌ جواهر برای کسی قابل فهم است که مجتهد باشد.
۳۵ ۱۱ آسیب فردی و خانوادگی بدحجابی
رخی از افراد بد حجاب منتظر نگاه دیگران هستند و دوست دارند دیده شوند، اما پس از مدتی که ظاهر خود را از دست می‌دهند و دیگر نمی توانند در مد، لباس، پوشش و آرایش با دیگران رقابت کنند دچار بیماری روحی و روانی و افسردگی خواهند شد.
۳۶ عملیات تروریستی در افغانستان مصداقی از مظلومیت شیعیان است
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت عملیات تروریست های تکفیری در افغانستان، این جنایت را نماد و مصداق دیگری از مظلومیت شیعیان این کشور عنوان کرد.
۳۷ بررسی مهندسی تلاوت در هفدهمین نشست شورای عالی قرآن
معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورای عالی قرآن از برگزاری هفدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن در بهمن امسال با موضوع مهندسی تلاوت خبر داد.
۳۸ وزیر فرهنگ در پیامی درگذشت فرزانه پزشکی را تسلیت گفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت فرزانه پزشکی بانوی جهادگر و هنرمند جبهه فرهنگی انقلاب را تسلیت گفت.
۳۹ فراخوان نشست هفدهم شورای عالی قرآن منتشر شد
هفدهمین نشست تخصصی که در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود با یک نگاه کاملاً کارشناسانه به ابعاد مختلف «مهندسی تلاوت قرآن کریم» خواهد پرداخت.
۴۰ المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور فراخوان داد
فراخوان ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور توسط بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.
۴۱ نشست ادبیات کودک و نوجوان تاجیکستان برگزار می‌شود
گالری خانه فرهنگ و هنر گویا روز پنجشنبه ۱۴ مهرماه از ساعت ۱۶ میزبان نشست بررسی ادبیات کودک و نوجوان کشور تاجیکستان است.
۴۲ خلاف جنگ‌های دیگر یک‌متر هم از خاک ایران در دفاع مقدس از دست نرفت
رئیس اداره بازرسی بنیاد شهید گفت: در ۲۰۰- ۳۰۰ سال اخیر، در هر جنگی که بین ایران و دیگر کشورها رخ داده، بخشی از خاک کشور را از دست داده‌ایم‌، اما در دفاع مقدس حتی یک متر را هم از دست ندادیم.
۴۳ فراخوان مقاله همایش «گام دوم؛فکرورزی و آزاداندیشی» منتشر شد
دومین همایش سالانه اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای با عنوان «بیانیه گام دوم؛ فکرورزی و آزاداندیشی» برگزار می‌ شود.
۴۴ به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم
حجت‌الاسلام خداداده گفت: ما با تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم، البته که ارگان‌های مختلف تکالیفی در مورد مساجد دارند.
۴۵ پدیده ظهور و انکشاف حقیقت امام زمان(عج) بررسی می‌شود
کرسی ترویجی با موضوع «پدیده ظهور و انکشاف حقیقت امام عجل الله تعالی فرجه الشریف با تاکید بر کتاب منتخب الاثر» به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
۴۶ همه چیز درباره اخبار جعلی و نحوه تشخیص آن/ سره را از ناسره بشناسیم
اخبار جعلی اطلاعات نادرست یا گمراه کننده ای است که به عنوان خبر منتشر می‌شود و می‌تواند روی افکار عمومی تاثیر بگذارد؛ این نوع اطلاعات بیشتر در زمان بحران تولید و منتشر می‌شود.
۴۷ جزئیاتی از ساخت قطعه موسیقی معروف برای شهید سلیمانی/ «قاسم هنوز زنده است» با پای دل ساخته شد
غلامرضا صنعتگر در برنامه شب فیروزه‌ای درباره قطعه «قاسم هنوز زنده است» گفت: صبح روز شهادت حاج قاسم، میلاد عرفان‌پور با من تماس گرفت و کار را آغاز کردیم.
۴۸ اختتامیه کنگره شعر امام حسن (ع) برگزار می‌گردد
مراسم اختتامیه «حدیث حسن» کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی (ع)، دوشنبه ۱۱ مهرماه در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) برگزار و نفرات برتر معرفی می‌شوند.
۴۹ تعبیر شهید آوینی از جمهوری اسلامی
آوینی نوشته است: «جمهوری اسلامی» تعبیری نیست که از انضمام این 2 جزء جمهوریت و اسلامیت حاصل آمده. «جمهوری اسلامی» تعبیری است که بنیان‌گذار آن برای «حکومت اسلامی آن سان که دنیای امروز استطاعت قبول آن را دارد» ابداع کرده است.
۵۰ نصب ضریح جدید حرم حضرت زینب(س) آغاز شد+عکس و فیلم
عملیات نصب ضریح جدید حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها که از کربلا به دمشق ارسال شده بود، به همت خادمان حرم حضرت عباس علیه‌السلام آغاز شد.